,

5 تا از دیدنیهای شهر پر زرق و برق دبی

 

شهر پر زرق و برق دبی یکی از بهترین جاذبه های گردشگری امارات متحده عربی به شمار می رود.. این شهر با دیدنیها و مراکز خرید متنوع از یک پایگاه بیابانی به مکانی جذاب برای گردشگران تبدیل شده.. تور دبی به خاطر جاذبه هایی مثل برج خلیفه (بلندترین ساختمان دنیا)  و مراکز خرید فوق العاده در بین جهانیان به شهرت رسیده.. 5 تا از دیدنیهای شهر پر زرق و برق دبی را در اینجا معرفی می کنیم..

 

1.برج خلیفه

برج خلیفه، ساختمان تاریخی دبی که ارتفاع آن به 829.8 متر می رسد، یکی از بلندترین ساختمان های دنیا و معروف ترین جاهای دیدنی دبی به شمار می رود.. از نظر بیشتر بازدیدکنندگان، رفتن به تراس طبقه 124 این ساختمان، یکی از بایدهای سفر به دبی می باشد.. در انجا میتوانید مثل یک پرنده تمام شهر را زیر نظر داشته باشید..

برج خلیفه دبی

2.موزه دبی

موزه فوق العاده دبی واقع در قلعه الفحیدیه می باشد که دیوارهای قلعه با سنگ های مرجانی و بلوک های آهکی ساخته شده.. این قلعه در طول تاریخ خود، به عنوان محل اقامت خانواده های سلطنتی ، مقر دولت، پادگان و زندان مورد استفاده قرار گرفت.. در حال حاضر این قلعه بهترین موزه شهر دبی می باشد.. در ورودی یک نمایشگاه شگفت انگیز از نقشه های امارات متحده عربی و دبی دیده می شود..

موزه دبی

 

3.باستاکیا (دبی قدیم)

محله بستکیه (محله فهیدی) در اواخر قرن 19 به عنوان محل زندگی تجار ثروتمند ایرانی ساخته شد که مروارید و منسوجات داد و ستد می کردند.. بستکیه در بخش شرقی نهر دبی و ساختمانهای مرجانی و آهکی واقع شده.. در اینجا بادگیرهایی را خواهید دید که به شکل دوران گذشته برای تهویه هوا مورد استفاده قرار می گیرد..

محله بستکیه (دبی قدیم)

 

4.خانه شیخ سعید المکتوم

شیخ سعید المکتوم از سال 1921 تا 1958 حاکم دبی و پدربزرگ حاکم فعلی  است.. محل اقامت سابق او به عنوان موزه بازسازی شد که نمونه خوبی از معماری عربی می باشد.. خانه اصلی در سال 1896 توسط پدر شیخ سعید ساخته و او میتوانست حمل و نقل کشتی ها را از بالکن ببیند..

خانه شیخ سعید المکتوم دبی

 

5.نهر دبی

نهر دبی ، شهر را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می کند.. این هنر مهره اصلی در رشد و توسعه شهر بوده و هست.. روستاهای کوچک که در امتداد نهر قرار دارند قدمتشان به حدود  4000 سال پیش می رسد..

نهر دبی